Wybrano: Wyświetlaj wszystkie

Proponujemy zmiany w trasach autobusów.
2014-03-18

Rada Osiedla Zatorze proponuje przedłużenie linii 8 i 58 spod Forum do ul. Poniatowskiego, a także nową linię, która prowadziła by od strony zajezdni (z Sośnicy lub Zabrza) w kierunku osiedla Kopernika (Łabęd) ulicami Poniatowskiego, Grottgera, Orląt Śląskich, Toszecką...

Linia 8 i 58 mogłaby z obecnego ostatniego przystanku pod Forum jechać dalej zatrzymując się przy ul. Lipowej, koło Biedronki i kończyć pod hotelem Piast, gdzie można by zrobić zatokę.

Jak widać zrobienie zatoczki wymaga cofnięcia wiaty przystanku pod płot, wycięcia jednego rachitycznego drzewa i przestawienia latarni.

Drugim wyjściem jest pętla przy Stadionie Piasta.

Tu autobus czekałby na godzinę odjazdu.

Jak widać nie trzeba by wycinać żadnego drzewa, aby zrobić wyjazd dla autobusów.

Następnie jechałby przez przystanek Poniatowskiego do przystanku Dąbrowskiego, oraz Traugutta przy forum (możliwa zatoczka).

Te zmiany znacznie ułatwiłyby naszym mieszkańcowm dojazd w rejon ul. Pszczyńskiej i Lotników (co pół godziny) dokąd nie mamy linii bezpośredniej, oraz do Bojkowa i Knurowa. Mieszkańcy południowych dzielnic mogli by łatwiej dojeżdżać na Targ, a także na mecze Piasta Gliwice. 

A oto projekt nowej linii prowadzącej od zajezdni (Sośnica, Zabrze) w kierunku os. Kopernika (Łabęd)

Linia zapewniłaby dojazd do dzielnic, które bez przesiadki były nieosiagalne. Pomogła by dostać się szybko mieszkańcom Szobiszowic w rejon ul. Chorzowskiej.