Wybrano: Wyświetlaj wszystkie

Kawiarenka Aktywnego Seniora - rusza na Zatorzu
2014-06-07

Fundacja Lepszy Świat oraz Klub Jagielloński zapraszają na Kawiarenkę Aktywnego Seniora, gdzie przy kawie i ciastku będzie można porozmawiać o problemach swojej dzielnicy.

 Projekt: Senior - aktywny gliwicki obywatel ma na celu promocję partycypacji obywatelskiej seniorów oraz zwiększenie świadomości w zakresie korzyści płynących z angażowania się w życie publiczne. Aby osiągnąć ten cel, zrealizujemy cykl warsztatów w poszczególnych dzielnicach Gliwic. W trakcie warsztatów, uczestnicy poznają mechanizmy partycypacji społecznej i dowiedzą się jak je wykorzystać do zmiany swojego najbliższego otoczenia. Efektem końcowym warsztatów będzie wypracowanie interaktywnej mapy problemów dzielnic, którą wypracują uczestnicy warsztatów z pomocą organizatorów. W trakcie warsztatów zostaną też wyłonieni liderzy dzielnicowi. Następnie odbędzie się spotkanie liderów dzielnic, podczas których, w konsultacji z organizatorem oraz programistami, powstanie interaktywna mapa problemów miasta, a także odbędą się warsztaty liderskie. Z opublikowanej w internecie mapy problemów, dostępnej na stronie projektu, mieszkańcy Gliwic będą mogli wybrać te, które są najbardziej konieczne do rozwiązania, wybrane problemy zostaną przekazane władzom miasta, jako wnioski do gliwickiego budżetu obywatelskiego. Podsumowaniem projektu będzie wydarzenie pn. Okrągły stół seniorów i władz miasta; na którym przedstawiona zostanie interaktywna mapa problemów Gliwic z wraz z wynikami głosowania mieszkańców. Przedstawiciele władz miasta zostaną zaproszeni do podpisania porozumienia dotyczącego wzięcia pod uwagę wypracowanych problemów przy tworzeniu miejskiego budżetu partycypacyjnego.

 Organizator:

Fundacja Lepszy Świat – zajmuje się aktywizowaniem gliwickich seniorów, prowadzi poradnię obywatelską, a także spółdzielnię socjalną REHA Silesia - zajmującą się rehabilitacją osób starszych. Kontakt do Fundacji: lepszyswiatfundacja@gmail.com , www.lepszy-swiat.pl

 Współorganizator:

Klub Jagielloński (Oddział Śląski) – zajmuje się edukacją obywatelską i krzewieniem postaw patriotycznych, a także w ramach Ośrodka Studiów o Mieście zajmuje się promowaniem budżetów obywatelskich i aktywizacją ruchów miejskich.

Kontakt: ul. Zwycięstwa 13/9 (oficyna) mail. slask@kj.org.pl www.kj.org.pl

Zajęcia przeprowadzone będą łącznie w 9 dzielnicach Gliwic.

Zapraszamy na najbliższe spotkanie:

Dzielnica

Miejsce zajęć

Data pierwszego spotkania

Data kolejnego spotkania

 

 

 

 

Zatorze

Sala Rady Osiedlowej Zatorze ul. Chorzowska 42

44-100 Gliwice

12 czerwca godz. 10.00

25 czerwca godz.10:00